Connect with us

משפט

ליברמן: אני נגד פסקת ההתגברות – ש”ס ויהדות התורה ינצלו את זה

פורסם

ב

צילום: Rafael Ben Ari | Dreamstime.com

יו”ר ישראל ביתנו, ח”כ אביגדור ליברמן, השתתף היום (שלישי) בכנס לשכת עורכי הדין והתייחס למספר נושאים.

על ראש הממשלה בנימין נתניהו והתנהלות הליכוד אמר ליברמן: “כשאני מסתכל על הניסיון המשפטי לטרפד את הממשלה, גם על הודעות יריב לוין שהוא לא יכנס עד שהוא לא יראה הסכמים קואליציוניים, אני מסתכל על הלחץ האלים שמוביל את גורמי הביטחון למסקנה שצריך אבטחה ברמה חמש לשני חברי כנסת מימינה, אני רואה את מה שראינו בגבעת הקפיטול קורה פה היום. אני מאוד מקווה שזה תסריט בלהות.

אם יש נזק שנתניהו גרם לישראל זה התפוררות החברה הישראלית. מעולם לא ראינו חזית פנימית תוך כדי מלחמה בישראל, כל מה שקורה בדרום עם הבדואים, כל מה שקורה עם המגזר הערבי בצפון, מה שקורה במגזר החרדי. יש למעשה ציבור אחד שמקבל את החוקים ומתנהל בהתאם לנורמות: חילוני, מסורתי, כיפות סרוגות כולם משרתים, עובדים ומשלמים מיסים. כל השאר זו אוטונומיה.

נתניהו הטיף מוסר לכל העולם להשאיר שיקולים אישיים בצד, לו היה זז הצידה הליכוד היה מקים ממשלה מהר מאוד. אין שום סיבה לא להקים ממשלת ימין בלי רוטציה לו נתניהו היה זז. במדינת ישראל אין בחירות אישיות, מפלגת הליכוד קיבלה מיליון קולות והם היו אמורים להרכיב ממשלה. גם בנט, גם סער, הנדל, האוזר כולם עבדו לצידו של נתניהו אף אחד לא מוכן לשמוע ממנו ואף אחד לא מאמין לנתניהו. בנסיבות שנוצרו כולם הצליחו להתעלות מעל הפוליטיקה והמשקעים ולהתגבר על הכל”.

על המצב הכלכלי אמר: “הגירעון שלנו 11.6% שזה סכום דמיוני והחוב הכללי טריליון שקל. אם היינו משלמים חובות היו מתפנים כספים לבריאות וחינוך ועוד. להגדיל את הגירעון זה טירוף מוחלט זה יוצר אינפלציה וימוטט את המשק. הדבר הכי חשוב ליצירת צמיחה והגדלת תעסוקה – כל החברות הגדולות שיכולות להגדיל את מקומות העבודה והמועסקים. דבר שני – כל אותם מוסדיים להציג להם 50 פרויקטים בתחום התשתיות, תשקיעו את הכסף פה במדינת ישראל.

לבחון מחדש את כל נושא החל”ת. תפקיד שר האוצר מבחינתי זה האתגר הכי גדול, שברנו שיאים באבטלה, יש חוב, יש גירעון, התחילה אינפלציה, העלאת מחירים בדיור בפירות בירקות – אני אוהב אתגרים. אני מכיר את המשק הישראלי, מכיר את המבנה הממשלתי ואני חושב שעם כל הניסיון שלי זה אתגר עבורי.״

על מערכת המשפט: “אני נגד פסקת ההתגברות מסיבה אחת – מי שינצל את זה קודם כל יהיו ש״ס ויהדות התורה. האג׳נדה שלי זה ממשלה מתפקדת, כל שר עוסק בתחום שהוא אמון עליו. אם גדעון סער יהיה שר המשפטים, אני מציע שאף אחד לא יתערב לו בעניינים”.

 

ניוז דסק ישראל עושים הסברה ביחד שתפו:

הורידו את האפליקציה שלנו

הורידו את האפליקציה שלנו

>
Advertisement

הורידו את האפליקציה שלנו

Advertisement

ניוז דסק ישראל גם בטלגרם

Facebook

Advertisement

נושאים חמים

אתר ניוז דסק ישראל מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים רבים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אולם יתכנו מקרים בהם לא ניתן לאתר את היוצר - אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין שנוסיף קרדיט באתר או להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו ואנו נעדכן. Copyright © 2019 News Desk Israel