Connect with us

חדשות

יאיר גולן: האזהרה של ראש השב”כ מופנית כלפי ביביסטים קיצוניים ולא כלפי השמאל

פורסם

ב

צילום מסך - ערוץ הכנסת

חבר הכנסת, יאיר גולן (מר”צ) התייחס להודעה שהוציא הערב (מוצ”ש) ראש שירות הביטחון הכללי, נדב ארגמן, שלפיה ישנה התגברות והקצנה חמורה בשיח האלים והמסית ברשתות החברתיות.

בחשבון הטוויטר שלו כתב גולן: “בואו נהיה ברורים. האזהרה של נדב ארגמן (גילוי נאות: אני מעריך אותו מאוד) אינה מופנית לשמאל. היא מופנית באופן בלעדי וחד משמעי כלפי ביביסטים מוסתים ומשיחיים קיצוניים. אלה, הובילו, מובילים ויובילו את האלימות הפוליטית בישראל. הם הסכנה האמיתית לקיום המפעל הציוני. הם סכנה. נקודה”.

שר הביטחון בני גנץ כתב בחשבון הטוויטר: “‏נראה שלא למדנו את הלקחים הנדרשים מאירועי העבר. מי שמנסה לשלול לגיטימיות של מהלכים דמוקרטיים בסיסיים ומצית את אש ההסתה, נושא גם באחריות ואני קורא לכל אחת ואחד, להימנע מכל גילוי אלימות. כלל מנהיגי הציבור צריכים לצאת בפומבי ובאופן נחרץ ואקטיבי נגד אלימות בכלל ועל רקע פוליטי בפרט”.

ח”כ איתמר בן גביר (עוצמה יהודית) התייחס גם הוא להודעה של ראש השב”כ ואמר: “בכל החודשים האחרונים קיימת ברשת תופעת הסתה נגד ראש הממשלה נתניהו בנו ורעייתו.

במהלך תוכנית ששודרה מכיכר הבימה בערוץ 20, פרצו בריונים לשידור, תוך קריאות של אחת הפורעים ‘חבל שבאושוויץ לא גמרו אותך’, צר לי שראש השב”כ לא מצא לנכון, לפרסם הודעות כמו שפרסם היום בכל החודשים האחרונים, צר לי מאוד, שראש השב”כ נוהג איפה ואיפה, צר לי מאוד, שאנשים שאיימו על חיי וחיי רוה”מ ובני משפחתו אינם עצורים”.

בן גביר הוסיף: “יחד עם כל האמור, אני בהחלט קורא לכולם להנמיך את גובה הלהבות, חרף המחלוקות והאסון הנורא שנפתלי בנט מוליך אותנו ואני קורא לשמור על גבולות השיח”.

כאמור, מוקדם יותר הוציא ‏ראש השב״כ הודעה חריגה שבה הזהיר מהקצנה בשיח.

“בתקופה האחרונה אנו מזהים התגברות והקצנה חמורה בשיח האלים והמסית, בדגש על זה המתקיים ברשתות החברתיות. זהו שיח הכולל התבטאויות חמורות, תוך שימוש בשפה ובמונחים של *שיסוי, הסתה ואף קריאות לאלימות ופגיעה פיזית.

כמי שעומד בראש ארגון שייעודו שמירה על ביטחון המדינה וסדרי המשטר הדמוקרטי ומוסדותיו, אני קורא ומזהיר כי שיח זה עלול להתפרש בקרב קבוצות מסוימות או בקרב בודדים, ככזה המתיר פעילות אלימה ובלתי חוקית שעלולה חלילה להגיע אף לכדי פגיעה בנפש.

לצד האחריות המוטלת על כתפי השב”כ, יחד עם גורמי האכיפה האחרים, גם על נבחרי ציבור מכל קצוות הקשת הפוליטית, מובילי דעה, אנשי דת, מחנכים ואזרחי ישראל כולם – מוטלת אחריות כבדה בימים אלה.

חובתנו לצאת בקריאה ברורה ונחרצת להפסקה לאלתר של השיח המסית והאלים. האחריות להרגעת הרוחות ולריסון השיח מוטלת על כתפי כולנו”.

ניוז דסק ישראל עושים הסברה ביחד שתפו:

הורידו את האפליקציה שלנו

הורידו את האפליקציה שלנו

>
Advertisement

הורידו את האפליקציה שלנו

Advertisement

ניוז דסק ישראל גם בטלגרם

Facebook

Advertisement

נושאים חמים

אתר ניוז דסק ישראל מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים רבים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אולם יתכנו מקרים בהם לא ניתן לאתר את היוצר - אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין שנוסיף קרדיט באתר או להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו ואנו נעדכן. Copyright © 2019 News Desk Israel