Connect with us

טוב לדעת

החוקר יוני רייני מזכיר לנו את כ”ו ביוני 1945: היום שבו העולם הכיר בזכותנו על ארץ ישראל

פורסם

בתאריך

צילום: depositphotos.com/ marcorubino

רק לפני יומיים קבע מזכ”ל האו”ם, אנטוניו גוטרש, שהחלת הריבונות על יו”ש היא הפרה בוטה של החוק הבינלאומי. אתמול הגיב לו החוקר וההיסטוריון, יוני רייני שדבריו נאמרו כיומיים לפני ציון 75 השנים לכ”ו ביוני 1945.

 

אם כן, למה התכוון יוני כשהזכיר את התאריך הנ”ל. בספרו הזכות על ארצנו: נאבקים בנרטיב ה”פלסטיני” (עמ’  179 – 184) מקדיש פרק לשם לחג שלא נחגג. הוא מתאר את פעילות המשלחת הציונית לועידת סן פרנסיסקו, שם ניסחו את אמנת ההצטרפות הבינלאומית.

מטרת המשלחת הייתה שיוסף סעיף לאמנה שיחייב את האו”ם ואת המדינות המצטרפות לקבל את כל ההחלטות שנתקבלו בתקופת חבר הלאומים בנוגע לעמים שחיו תחת השלטון המנדטורי. כלומר, שזכותו של העם היהודי למדינה המשתרעת על שטח מהירדן לים תוכר בידי האו”ם ולא יהיה ניתן להפרה.

בסופו של דבר הוסף סעיף 80 הידוע גם כ”סעיף הארצישראלי” לפיו “לא ניתן בפרק זה לפרש דבר שישנה בכל דרך שהיא זכויות כלשהן של מדינה כלשהי או של עם כלשהו או תנאים של גופים בינלאומיים קיימים, אשר מדינות חברות נוטלות בהם חלק”. האמנה נחתמה סופי ב-26 ביוני 1945 ומכאן שם החג שלא נחגג “כ”ו ביוני 1945”. במילים אחרות, כל המדינות החברות באו”ם, כולל מדינות ערב התחייבו להכיר בהסדר הבא:

כ"ו ביוני 1945:האו"ם מכיר באופן מחייב: מדינה יהודית מהירדן ועד הים!

פורסם על ידי ‏יוני רייני – Yoni Rainey‏ ב- יום שבת, 23 בספטמבר 2017

 

חשוב לציין שהאמנה הבינלאומית היא הסכם מחייב. פרופ’ סטפאן שוובל, לשעבר נשיא ה- ICJ, מבהיר ש”בהתאם לסעיף 10 למגילת האו”ם, רשאית העצרת הכללית של האו”ם להציע הצעות שאינן בעלות תוקף משפטי”.

וכן גם באתר האו”ם נאמר ש”העצרת [הכללית] מוסמכת רק להמליץ המלצות ללא תוקף”. כלומר, החלטה 181 של העצרת הכללית הידועה גם בשם תוכנית החלוקה מכ”ט בנובמבר היא אינה בעלת סמכות משפטית מחייבת. אילו היהודים והערבים היו חותמים על הסכם המבוסס על תוכנית החלוקה אז גבולותיה של ישראל היו כדלקמן:

אבל משום שלא היה הסדר נוסף, הקווים שהוכרו בכ”ו ביוני 1945 עדיין תקפים.

השקר שנקרא כ"ט בנובמבר

כל השקרים סביב כ"ט בנובמבר מתנפצים!! מעכשיו חוגגים את כ"ו ביוני 1945. מבוסס על הספר "הזכות על ארצנו – נאבקים בנרטיב הפלסטיני".לרכישה:https://www.mendele.co.il/product/hazchotalarzenu/https://books.ravpage.co.il/YoniRaineyhttp://www.netbook.co.il/Book.aspx?id=11724https://bit.ly/2JnWKwC

פורסם על ידי ‏נאבקים למען ארץ ישראל‏ ב- יום שני, 20 בנובמבר 2017

חשוב גם לציין שהסכם שביתת הנשק מ-1949 לא שינו את המצב הקיים. ההסכם קבע קווי הפרדה בין הצבא הירדני לישראל ומעולם לא קיבל מעמד של גבול. לכן, מה שלימים נקרא הקו הירוק לא היה בעל מעמד בינלאומי כלל וכלל ולכן גם הביטוי “קווי 67” הוא מוטעה.

בהסכם שביתת הנשק נאמר במפורש שלא יחול שינוי במעמד השטחים ומדובר בהסדר זמני בלבד. כאשר פתחו הירדנים במלחמה ב-67 הם הלכה למעשה הפרו את ההסכם וישראל השיבה לה את השטחים שכבר היו מיועדים להיות חלק ממדינת ישראל.

ספרו של יוני, הזכות על ארצנו מתאר את כל התהליכים שהובילו להכרה בגבולותיה הבינלאומיים של ישראל מ-1917 (הצהרת בלפור והצהרת קמבון) ועד ל-1948.

מצוטטים בו מסמכים רבים של חבר הלאומים ושל היסטוריונים מאותה תקופה. הספר מציג עובדות היסטוריות רבות שנשכחו ואף הושכחו וחשוב להעלותם. הן יהוו כלי מול שטיפת המוח האנטי-ציונית הנעשית נגד ישראל ותמנע מצעירים ישראלים ויהודים ללכת שולל אחר מסיתים אלה.

לרכישת הספר:

הזכות על ארצנו – נאבקים בנרטיב ה״פלסטיני״

לינק 2: הזכות על ארצנו: נאבקים בנרטיב ה״פלסטיני – יוני רייני

לינק 3: הזכות על ארצנו: נאבקים בנרטיב ה״פלסטיני – יוני רייני

החוקר יוני רייני: החלת ריבונות ביו”ש חוקית! האו”ם מפר חוק בינלאומי

 

ניוז דסק ישראל עושים הסברה ביחד שתפו:

טוב לדעת

החוקר יוני רייני: החלת ריבונות ביו”ש חוקית! האו”ם מפר חוק בינלאומי

פורסם

בתאריך

צילום: depositphotos.com/ palinchak

אתמול (רביעי) הצהיר מזכ”ל האו”ם, אנטוניו גוטרש שהחלת הריבונות על יו”ש “תהווה הפרה בוטה של הדין הבינלאומי”. נוסף על כך נציגי גרמניה, צרפת, בלגיה, בריטניה, אירלנד נורווגיה ואסטוניה למועצת הביטחון של האו”ם מסרו הצהרה משותפת לפיה להחלת הריבונות “יהיו השלכות על יחסינו הקרובים עם ישראל, ולא נכיר בו”.

אם כן, למה מתכוונים כאשר טוענים מדינאים אלה שהחלת הריבונות הפרה של חוק בינלאומי? מה הם החוקרים שאותם לכאורה מפרה ישראל? החוקר וההיסטוריון יוני רייני מפריך בספרו הזכות על ארצנו 3 טענות מרכזיות הנטענות השכם וערב נגד ישראל:

  • לישראל אין זכות לשטחים מעבר לקו הירוק.
  • הקמת יישובים ביו”ש היא הפרה בוטה של האמנה הרביעית של ג’נבה.
  • יהודה ושומרון זה שטח “פלסטיני” כבוש.

 

יוני מוכיח שהמקור לטענה הראשונה והשלישית נעוצה בשקר שנקרא כ”ט בנובמבר. איכשהו נטמעה בציבור שההכרה של האו”ם בזכות היהודים למדינה נעוצה בתכנית החלוקה של העצרת הכללית מכ”ט בנובמבר ומכאן שלא רק שיהודה ושומרון אינה חלק מהמדינה היהודית, אלא גם שהיא מוכרת בצד של ה”פלסטינים” כמתואר במפה הבאה:

הלכה למעשה החלטות העצרת הכללית של האו”ם הן אינן בעלת תוקף משפטי מחייב. באתר האו”ם נאמר ש”העצרת [הכללית] מוסמכת רק להמליץ המלצות ללא תוקף”. גם פרופ’ סטפאן מ.

שוובל, לשעבר נשיא ה- ICJ, מבהיר שבהתאם לסעיף 10 למגילת האו”ם, רשאית העצרת הכללית של האו”ם להציע הצעות שאינן בעלות תוקף משפטי”. בשביל שיהיה תוקף להחלטה על שני הצדדים לקבל את ההצעה ולחתום עליה. הערבים דחו אותה ולכן היא נטולת תוקף משפטי.

למרבית האירוניה שההצהרה הזו נאמרה בדיוק יומיים לפני יום השנה לכ”ו ביוני 1945. זה התאריך שיש לזכור כבעל הישג דיפלומטי מחייב ולא כ”ט בנובמבר. ב-26 ביוני 1945 חתמו על האמנה הבינלאומית של האו”ם ובה סעיף 80 הידוע גם בשם “הסעיף הארצישראלי”. סעיף 80 נכנס לאמנה לאחר דיונים רבים בין המשלחת הציונית לאו”ם לבין נציגי המעצמות.

הוא קובע שלא ניתן לשלול או לשנות את הזכויות שהוכרו לעמים השונים בתקופת חבר הלאומים. לגבי ישראל, הסעיף מחייב את כל החברים באו”ם שחתמו על האמנה (כולל מדינות ערב) להכיר במדינת ישראל מהירדן ועד הים

לגבי הטענה השנייה, יוני מציג את הפרוטוקולים של הדיונים שהובילו לכתיבת סעיף 49 (6) באמנת ג’נבה הרביעית שלפיו לכאורה אסור לישראל להקים ישובים ביו”ש. הוא מראה כי כל הדיונים נסובו סביב העברה בכפייה של אוכלוסייה הן של האוכלוסייה המקומית והן של המעצמה שהשתלטה על השטח.

לרכישת הספר:

הזכות על ארצנו – נאבקים בנרטיב ה״פלסטיני״

לינק 2: הזכות על ארצנו: נאבקים בנרטיב ה״פלסטיני – יוני רייני

לינק 3: הזכות על ארצנו: נאבקים בנרטיב ה״פלסטיני – יוני רייני

 

 

 

ניוז דסק ישראל עושים הסברה ביחד שתפו:
לקריאת הכתבה

טוב לדעת

סקר: עמית סגל מקבל את הציון הגבוה כפרשן הפוליטי הטוב ביותר – ואיפה נמצאים האחרים?

פורסם

בתאריך

סקר שנערך על ידי שלמה פילבר וצוריאל שרון בעלי Direct Polls LTD, מראה כי הישראלים אוהבים את הפרשן הפוליטי עמית סגל (חדשות 12) ונותנים לו ציון גבוה של 64.9%

אחריו נמצאת הפרשנית הפוליטית איילה חסון מחדשות 13, עם 37.2%.

ספי עובדיה (חדשות 13) עם 34.6%, רביב דרוקר (חדשות 13) עם 33.1%, דפנה ליאל (חדשות 12) עם 32.2%, אמנון אברמוביץ’ (חדשות 12) עם 28.9%,

בן כספית (מעריב) עם 25.8% ויואב קרקובסקי מערוץ כאן עומד על 23.3%.

הסקר נערך באמצעות מערכת דיגיטלית בשילוב פאנל, בקרב 971 נדגמים מהאוכלוסייה הבוגרת (18+) בישראל. טעות הדגימה הסטטיסטית 4.1%+- בהסתברות של 95%.

ניוז דסק ישראל עושים הסברה ביחד שתפו:
לקריאת הכתבה

טוב לדעת

צפו, גיא בכור בהרצאה מדהימה: מדינת ישראל והעם היהודי נמצאים בשיא העוצמה – בזמן שהמזרח התיכון נחרב

פורסם

בתאריך

המזרחן ד”ר גיא בכור בעוד הרצאה מדהימה על מצב המזרח התיכון כיום.

“בעוד הועידה המדהימה מראה את היכולת המוניציפלית, הלאומית המדהימה שלנו.

מדינה בת 71 שנים שנמצאת בשיא של העם היהודי מזה 3,000 שנה.

המזרח התיכון סביבנו נחרב”.

גיא בכור – צילום מסך

זו לא הפעם הראשונה שבה ד”ר גיא בכור מדבר על העוצמה הישראלית. לפני כשלושה שבועות התארח

בתכנית “העולם הבוקר” ודיבר על הנתונים של השבועון הכלכלי הבריטי “אקונומיסט”.

“אני כבר 20 שנה משתמש בנתונים הללו. כאן הנתונים מגיעים כמעט לכדי מדע בדיוני.

מבחינת רוב הצופים שלנו ואתם הופתעתם, כי לפני 20 שנה תוצר לנפש בישראל (זה איך מנייה של מדינה)

היינו לפני 20 שנה 12 אלף דולר לנפש, 15 אלף דולר לשנה- אלה הם הנתונים שלנו היו.

והנה על פי החוברת החדשה הזאת, התוצר לנפש בישראל מגיע כבר ל 45 דולר לנפש.

אנחנו מהמדינות העשירות והמובילות בעולם. ליתר דיוק המספר שהאקונומיסט נותן הוא

44,860 דולר לנפש- שזה מדהים. בואו נראה את אירופה למשל, עברנו את בריטניה, צרפת.

הם ממשיכים לרדת ואנחנו ממשיכים לעלות”.

עוד אמר גיא בכור: “איך עשינו את כל הדברים הללו? זה הייטק קודם כל. והפירפריה, והעובדה שבישראל שלנו

חיים (ואני קצת הסתובבתי בעולם) האנשים החכמים והמוכשרים בעולם. ולכן אנחנו ממצים את הפוטנציאל של העם הזה”.

ד"ר גיא בכור

"ישראל מהמדינות העשירות והמובילות בעולם" – ד"ר גיא בכור על נתוני "האקונומיסט"גיא בכור Guy Bechor

פורסם על ידי ‏העולם הבוקר‏ ב- יום שני, 17 בפברואר 2020

לפני כמה חודשים, גיא בכור התארח בתכנית למחשבה ציונית באוניברסיטת אריאל, ודיבר על מצבה הטוב של מדינת ישראל במזרח תיכון סוער. קרדיט: אם תרצו – Im Tirtzu

אני קובע בפניכם כאן באריאל על הפסגה הזאת, שמעולם בתולדות העם היהודי 3,000 שנה – מצבנו לא היה טוב, מזהיר ומצוין כמו היום.

3,000 שנה והורי אבותינו וסבנו לא חלמו אפילו על אלפית ממה שיש היום”.

דר בכור צודק. כיום ישנה הערצה גדולה במדינות רבות למדינת ישראל ויחסי החוץ שלנו רק פורחים. כמו כן, רבים מבקשים להשתמש בטכנולוגיה ישראלית.

בעתות אסון ומשבר חריף ובכל יום מימות השנה, הישראלים נמצאים בכל מקום על פני הגלובוס – בחילוץ, בטיפול רפואי מציל חיים, בחינוך, בטכנולוגיה, בהכשרת מקומיים,

בסיוע להנגשת משאבים בסיסיים שבלעדיהם אין חיים, ובשיפור רדיקלי של איכות החיים של בני אדם שחייהם קשים מנשוא.

מאז שנת 1980, הגישה מדינת ישראל סיוע הומניטרי ללמעלה מ-140 מדינות! קטע קצר זה הוא מתוך סרט תיעודי ארוך מטעם CBN, העוסק באופן בו מדינת ישראל ואנשיה,

עושים שינוי בעולם. מדינת ישראל איננה עתירה בכסף, אך היא עתירה באהבה, לב חומל וידע. ואלה מוגשים לעולם כולו, ביד נדיבה ואוהבת.

הפנים האמיתיות של ישראל אותם העולם ממאן לראות.

התרומה העצומה של ישראל לאנושות אותה העולם ממאן לראות —בעיתות אסון ומשבר חריף ובכל יום מימות השנה, הישראלים נמצאים בכל מקום על פני הגלובוס – בחילוץ, בטיפול רפואי מציל חיים, בחינוך, בטכנולוגיה, בהכשרת מקומיים, בסיוע להנגשת משאבים בסיסיים שבלעדיהם אין חיים, ובשיפור רדיקלי של איכות החיים של בני אדם שחייהם קשים מנשוא.מאז שנת 1980, הגישה מדינת ישראל סיוע הומניטרי ללמעלה מ-140 מדינות!קטע קצר זה הוא מתוך סרט תיעודי ארוך מטעם CBN, העוסק באופן בו מדינת ישראל ואנשיה, עושים שינוי בעולם.מדינת ישראל איננה עתירה בכסף, אך היא עתירה באהבה, לב חומל וידע. ואלה מוגשים לעולם כולו, ביד נדיבה ואוהבת.# אנא, שתפו את הסרטון. אלה הפנים האמיתיות שלנו, אותם העולם ממאן לראות.Sarit Shatz

פורסם על ידי ‏הללו – הקרן לקידום ישראל בעולם‏ ב- יום רביעי, 31 באוגוסט 2016

בעולם מתפעלים מיכולתה של ישראל לנצל מי תהום, להפריח את השממה ולטפח חקלאות בנגב.

המגישה: “ישנה דעה רווחת האומרת כי קשה לייסד חקלאות במדבר. אבל אין זה בהכרח כך, כפי שמגלה כתבינו בישראל בביקור בדרום המדינה”.

מתוך הכתבה בסרטון:

“באזכור המדבר, הנטייה היא לחשוב על יובש, חום ושממה, אבל מתברר כי המדבר יכול לפרוח, להיות מלא חיים ולהניב יבול של פירות וירקות טובים.

למעשה, אם תחשבו על מדבר כמדבר, כנראה תחשבו שאין מים. אבל אנחנו מוצאים מי תהום רבים מתחת למדבר המאפשרים לנו להשתמש בהם ולמעשה אנחנו יכולים לשאוב אותם ולגרום למדבר לפרוח ולהיות ירוק עם חקלאות רבה.

מתברר כי אקלים המדבר טוב לחקלאות, הודות למי התהום שמתחת לדיונות החול.

אפשר לעשות חקלאות רבה במדבר בגלל כמה סיבות. ראשית יש לנו את מזג האוויר המושלם לחקלאות. אנחנו יכולים לגדל ירקות בחורף שזה קשה מאוד לעשות בצפון ישראל.

שנית, יש לנו את הניסיון והמים המליחים שיאפשרו לנו לעשות זאת בדרך הקלה. אז חקלאות ומדבר אינם דבר והיפוכו, הם באמת משתלבים יחד היטב.

אף כי מי התהום מלוחים משהו, מתברר כי המליחות דווקא משפרת את הפרי.

המים המליחים שאנחנו שואבים מהאקוויפר ככל שיש יותר מלח, כך אנחנו יכולים להפיק ירקות מתוקים וטובים יותר.

מה שקורה הוא כשאתה משקה את הפירות והירקות במים מליחים. הצמח מתוח מאוד, הוא סובל והוא מפיק פחות עלים ויותר פירות”.

“אזור הנגב מכסה 13 אלף קילומטרים רבועים. כ-60 אחוזים מישראל. השאלה היא: אם יש מים וחקלאות, שזה אומר שיש תעסוקה, מדוע רק 600 אלף איש חיים בנגב?”, תוהה מגיש הכתבה.

“רבים חושבים שהמדבר חם, שזה לא נכון. אנחנו סובלים כאן מהקור יותר מהחום.

רבים לא מכירים את הנגב והיות שבהם לא מכירים את הנגב, הם חושבים שזה לא באמת מקום שישקלו לגור בו.

אבל אני חושב שהפרספקטיבה הזאת משתנה בכמה השנים האחרונות”.

העולם מסקר: כך ישראל מפריחה את השממה

בעולם מתפעלים מיכולתה של ישראל לנצל מי תהום, להפריח את השממה ולטפח חקלאות בנגב. "המדבריות הללו ריקים מאדם, תלים דהויים אלה של שממה", כתב מארק טוויין ב-1869. במשך אלפי שנים, כך נראה, ארץ ישראל שמרה אמונים לעמה. נא לשתף.Watch: How Israel got the desert to bloom. Please share

פורסם על ידי ‏הללו – הקרן לקידום ישראל בעולם‏ ב- יום שני, 30 במאי 2016

בסקר ענק שנערך ב 2017 נרשם מהפך ענק ביחסי החוץ של ישראל. ב-47 מתוך 54 מדינות בעולם, רוב האזרחים מאמינים שמדינותיהם ירוויחו מהקשר עם ישראל.

ראש הממשלה נתניהו סיפר אז בפתח ישיבת הממשלה על הסקר: “משרד החוץ ערך סקר מקיף ב-54 מדינות, באזרחי המדינות אני מדגיש, הממצא העיקרי הוא זה – ב-47 מתוך 54 מדינות,

רוב הציבור, האזרחים שם, סבור שמדינתם תרוויח מקשר עם ישראל. זהו מהפך ענק.

מה שמעניין כאן הוא שגם מחצית מן הציבור במדינות שנסקרו במזרח התיכון, מעריך את הנכסים והעוצמות של ישראל וסבור שיש למדינה שלהם מה להרוויח מהקשר עם ישראל”.

“כשאני אומר פעם אחר פעם שישראל היא כוח עולמי עולה – אני יודע על מה אני מדבר. ישראל של היום היא מדינה מחוזרת, צריך היה להיות ב-12 שעות שהייתי באפריקה,

או באמריקה הלטינית בסיור שערכתי שם, או בביקורים באסיה ובכל מקום אחר, כדי לראות את זה.

ישראל היא מדינה מחוזרת, מדינה מפותחת, מדינה חזקה שגם אזרחי מדינות שאין לנו יחסים רשמיים איתן, מבינים שיש תועלת ביחסים עם ישראל

ועל כן אנחנו הולכים מחיל אל חיל ומפתחים עוד ועוד קשרים”.

מהפך ענק ביחסי החוץ של מדינת ישראל

מהפך ענק ביחסי החוץ של ישראל: ב-47 מתוך 54 מדינות בעולם, רוב האזרחים מאמינים שמדינותיהם ירוויחו מהקשר עם ישראל. מדינת ישראל היא כוח עולמי עולה!

פורסם על ידי ‏Benjamin Netanyahu – בנימין נתניהו‏ ב- יום ראשון, 3 בדצמבר 2017

ניוז דסק ישראל עושים הסברה ביחד שתפו:
לקריאת הכתבה

טוב לדעת

צפו, גיא בכור נדהם מנתוני האקונומיסט: ישראל מהמדינות העשירות והמובילות בעולם – העם שלנו הוא חכם

פורסם

בתאריך

המזרחן ד”ר גיא בכור, התארח בתכנית “העולם הבוקר” ודיבר על הנתונים של השבועון הכלכלי הבריטי “אקונומיסט”.

“אני כבר 20 שנה משתמש בנתונים הללו. כאן הנתונים מגיעים כמעט לכדי מדע בדיוני.

מבחינת רוב הצופים שלנו ואתם הופתעתם, כי לפני 20 שנה תוצר לנפש בישראל (זה איך מנייה של מדינה)

היינו לפני 20 שנה 12 אלף דולר לנפש, 15 אלף דולר לשנה- אלה הם הנתונים שלנו היו.

והנה על פי החוברת החדשה הזאת, התוצר לנפש בישראל מגיע כבר ל 45 דולר לנפש.

אנחנו מהמדינות העשירות והמובילות בעולם. ליתר דיוק המספר שהאקונומיסט נותן הוא

44,860 דולר לנפש- שזה מדהים. בואו נראה את אירופה למשל, עברנו את בריטניה, צרפת.

הם ממשיכים לרדת ואנחנו ממשיכים לעלות”.

עוד אמר גיא בכור: “איך עשינו את כל הדברים הללו? זה הייטק קודם כל. והפירפריה, והעובדה שבישראל שלנו

חיים (ואני קצת הסתובבתי בעולם) האנשים החכמים והמוכשרים בעולם. ולכן אנחנו ממצים את הפוטנציאל של העם הזה”.

לפני כמה חודשים, גיא בכור התארח בתכנית למחשבה ציונית באוניברסיטת אריאל, ודיבר על מצבה הטוב של מדינת ישראל במזרח תיכון סוער. קרדיט: אם תרצו – Im Tirtzu

אני קובע בפניכם כאן באריאל על הפסגה הזאת, שמעולם בתולדות העם היהודי 3,000 שנה – מצבנו לא היה טוב, מזהיר ומצוין כמו היום.

3,000 שנה והורי אבותינו וסבנו לא חלמו אפילו על אלפית ממה שיש היום”.

דר בכור צודק. כיום ישנה הערצה גדולה במדינות רבות למדינת ישראל ויחסי החוץ שלנו רק פורחים. כמו כן, רבים מבקשים להשתמש בטכנולוגיה ישראלית.

בעתות אסון ומשבר חריף ובכל יום מימות השנה, הישראלים נמצאים בכל מקום על פני הגלובוס – בחילוץ, בטיפול רפואי מציל חיים, בחינוך, בטכנולוגיה, בהכשרת מקומיים,

בסיוע להנגשת משאבים בסיסיים שבלעדיהם אין חיים, ובשיפור רדיקלי של איכות החיים של בני אדם שחייהם קשים מנשוא.

מאז שנת 1980, הגישה מדינת ישראל סיוע הומניטרי ללמעלה מ-140 מדינות! קטע קצר זה הוא מתוך סרט תיעודי ארוך מטעם CBN, העוסק באופן בו מדינת ישראל ואנשיה,

עושים שינוי בעולם. מדינת ישראל איננה עתירה בכסף, אך היא עתירה באהבה, לב חומל וידע. ואלה מוגשים לעולם כולו, ביד נדיבה ואוהבת.

בעולם מתפעלים מיכולתה של ישראל לנצל מי תהום, להפריח את השממה ולטפח חקלאות בנגב.

המגישה: “ישנה דעה רווחת האומרת כי קשה לייסד חקלאות במדבר. אבל אין זה בהכרח כך, כפי שמגלה כתבינו בישראל בביקור בדרום המדינה”.

מתוך הכתבה בסרטון:

“באזכור המדבר, הנטייה היא לחשוב על יובש, חום ושממה, אבל מתברר כי המדבר יכול לפרוח, להיות מלא חיים ולהניב יבול של פירות וירקות טובים.

למעשה, אם תחשבו על מדבר כמדבר, כנראה תחשבו שאין מים. אבל אנחנו מוצאים מי תהום רבים מתחת למדבר המאפשרים לנו להשתמש בהם ולמעשה אנחנו יכולים לשאוב אותם ולגרום למדבר לפרוח ולהיות ירוק עם חקלאות רבה.

מתברר כי אקלים המדבר טוב לחקלאות, הודות למי התהום שמתחת לדיונות החול.

אפשר לעשות חקלאות רבה במדבר בגלל כמה סיבות. ראשית יש לנו את מזג האוויר המושלם לחקלאות. אנחנו יכולים לגדל ירקות בחורף שזה קשה מאוד לעשות בצפון ישראל.

שנית, יש לנו את הניסיון והמים המליחים שיאפשרו לנו לעשות זאת בדרך הקלה. אז חקלאות ומדבר אינם דבר והיפוכו, הם באמת משתלבים יחד היטב.

אף כי מי התהום מלוחים משהו, מתברר כי המליחות דווקא משפרת את הפרי.

המים המליחים שאנחנו שואבים מהאקוויפר ככל שיש יותר מלח, כך אנחנו יכולים להפיק ירקות מתוקים וטובים יותר.

מה שקורה הוא כשאתה משקה את הפירות והירקות במים מליחים. הצמח מתוח מאוד, הוא סובל והוא מפיק פחות עלים ויותר פירות”.

“אזור הנגב מכסה 13 אלף קילומטרים רבועים. כ-60 אחוזים מישראל. השאלה היא: אם יש מים וחקלאות, שזה אומר שיש תעסוקה, מדוע רק 600 אלף איש חיים בנגב?”, תוהה מגיש הכתבה.

“רבים חושבים שהמדבר חם, שזה לא נכון. אנחנו סובלים כאן מהקור יותר מהחום.

רבים לא מכירים את הנגב והיות שבהם לא מכירים את הנגב, הם חושבים שזה לא באמת מקום שישקלו לגור בו.

אבל אני חושב שהפרספקטיבה הזאת משתנה בכמה השנים האחרונות”.

בסקר ענק שנערך ב 2017 נרשם מהפך ענק ביחסי החוץ של ישראל. ב-47 מתוך 54 מדינות בעולם, רוב האזרחים מאמינים שמדינותיהם ירוויחו מהקשר עם ישראל.

ראש הממשלה נתניהו סיפר אז בפתח ישיבת הממשלה על הסקר: “משרד החוץ ערך סקר מקיף ב-54 מדינות, באזרחי המדינות אני מדגיש, הממצא העיקרי הוא זה – ב-47 מתוך 54 מדינות,

רוב הציבור, האזרחים שם, סבור שמדינתם תרוויח מקשר עם ישראל. זהו מהפך ענק.

מה שמעניין כאן הוא שגם מחצית מן הציבור במדינות שנסקרו במזרח התיכון, מעריך את הנכסים והעוצמות של ישראל וסבור שיש למדינה שלהם מה להרוויח מהקשר עם ישראל”.

“כשאני אומר פעם אחר פעם שישראל היא כוח עולמי עולה – אני יודע על מה אני מדבר. ישראל של היום היא מדינה מחוזרת, צריך היה להיות ב-12 שעות שהייתי באפריקה,

או באמריקה הלטינית בסיור שערכתי שם, או בביקורים באסיה ובכל מקום אחר, כדי לראות את זה.

ישראל היא מדינה מחוזרת, מדינה מפותחת, מדינה חזקה שגם אזרחי מדינות שאין לנו יחסים רשמיים איתן, מבינים שיש תועלת ביחסים עם ישראל

ועל כן אנחנו הולכים מחיל אל חיל ומפתחים עוד ועוד קשרים”.

ניוז דסק ישראל עושים הסברה ביחד שתפו:
לקריאת הכתבה

טוב לדעת

מעצמה עולמית: ישראל בין 10 המדינות החזקות בעולם

פורסם

בתאריך

על פי מחקר עומק של המכון US News and World, אשר בוחן בכל שנה את מדד המדינות החזקות ביותר בעולם, על פי יכולת צבאית, כלכלית ומדינית. השנה ישראל התמקמה כשווה בין המדינות הגדולות בעולם והוצבה במקום ה-8.

ארה”ב במקום הראשון בדירוג, בעוד איראן נמצאת רק במקום ה – 13.

להלן 10 המדינות החזקות בעולם לשנת 2019:

ארצות הברית במקום הראשון, רוסיה במקום השני, סין במקום השלישי, גרמניה במקום הרביעי, בריטניה במקום החמישי, צרפת במקום השישי, יפן במקום השביעי , ישראל במקום השמיני, סעודיה במקום התשיעי, דרום קוריאה במקום העשירי.

לקרוא עוד באנגלית – unitedwithisrael

גם ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס להישג המדהים של מדינתנו ורשם בדף הפייסבוק שלו:

אזרחי ישראל אני גאה על כך שבעשור האחרון הבאתי ביחד אתכם את ישראל לכוח עולה בעולם!

בסקר שהתפרסם היום בארה״ב שכלל עשרים אלף נשאלים ברחבי העולם, ישראל דורגה כמעצמה השמינית בעולם – הישג כביר!

שימו לב ששאר המדינות שמדורגות איתנו בעשירייה הראשונה הן מעצמות עם שטח ואוכלוסיה שגדולים מאיתנו לאין ערוך – גאווה ישראלית!

גם המשפטן היהודי אמריקאי אלן דרשוביץ חושב שישראל היא מעצמה. בראיון לערוץ 20 אמר כי ראש הממשלה נתניהו הביא את ישראל לזירה העולמית בתור מעצמה דיפלומטית.

“נתניהו מסוגל לעשות דברים רבים בו זמנית. אף ראש ממשלה בתולדות ישראל לא יצר הזדמנות דיפלומטית טובה יותר עבור ישראל. באפריקה, באמריקה הדרומית ובאסיה. הוא הביא את ישראל לזירה העולמית בתור מעצמה דיפלומטית”.

ניוז דסק ישראל עושים הסברה ביחד שתפו:
לקריאת הכתבה

הורידו את האפליקציה שלנו

Advertisement

מבזקים

Advertisement

ניוז דסק ישראל גם בטלגרם

Facebook

Advertisement

אולי יעניין אותך גם:

נושאים חמים