Connect with us

בריאות

בנט חושף את התכנית נגד זן הדלתא: אם נמשיך בסגרים ומגבלות, נתרושש כלכלית

פורסם

ב

צילום: shutterstock.com/ By MWPHOTOS55

ראש הממשלה, נפתלי בנט, התייחס הערב (מוצ”ש) לתחלואה של נגיף הקורונה בישראל וחשף בפוסט בדף הפייסבוק שלו את פעולות הממשלה כנגד זן הדלתא.

“ברצוני לשתף אתכם בתוכנית הלאומית שלנו להתמודדות מול גל הדלתא ששוטף את העולם. אסביר כאן על התפרצות זן הדלתא בעולם ובישראל; מה התוכנית שלנו להוביל את ישראל אל חוף מבטחים; מהן פעולות הממשלה ומה האחריות שלכם כאזרחים; ומעל לכל – מה המטרה שמובילה אותנו.

המטרה שלנו פשוטה: לשמור על בריאות אזרחי ישראל וגם לשמור על העתיד הכלכלי של מדינת ישראל. גם פרנסת אזרחי ישראל היא שמירה על חייהם. האסטרטגיה שלנו: לפעול כדי למתן את התחלואה – להאיץ את מבצע החיסונים השלישי – ובעזרתם לנצח את מגיפת הדלתא.

נעשה הכל להימנע מסגרים, שהם כלים הרסניים לפרנסה, לכלכלה ולחינוך הילדים שלנו. סגרים הם רק מוצא אחרון. הכי קל לממשלה להכריז על סגר ולהעביר כסף לעסקים הסגורים ולעובדים שישבו בבית.

אבל למדיניות הסגרים יש מחיר נוראי. שיקול אחד שעומד לנגד עינינו הוא הורדת התחלואה והפחתת התמותה. אך יש כמובן גם שיקולים נוספים ובהם פרנסת אזרחי ישראל, חינוך ילדי ישראל, ושמירת העתיד הכלכלי של ישראל. חישבו למשל על הרוגי תאונות דרכים. הרי ניתן היה להביא לאפס מתים מתאונות דרכים על ידי איסור נסיעה בכבישי ישראל. אבל כולנו מבינים שחייבים לחיות ולאפשר תנועה בישראל. כך גם בדלתא: שגרת החיים היא חלק מהחיים ואנו חייבים לאזן בין כל הצרכים באחריות.

חשוב לי להדגיש משהו: תג המחיר של שלושת הסגרים שהובילה הממשלה הקודמת היה מאתיים מיליארד שקלים. בספרות זה נראה כך: 200,000,000,000 מדובר במאתיים אלף פעמים מיליון שקלים!

זה הכסף שלנו, שלכם ושל הילדים והנכדים שלכם. אם נמשיך במדיניות הסגרים והמגבלות ההרסניות לכלכלה, אנחנו פשוט נתרושש כלכלית. הסכום העצום שהוצאנו על סגרים שהיעילות שלהם נמוכה ממילא הוא סכום שממש נלקח ממטרות חשובות עבורכם ועבור ילדיכם.

כמה חיי חיילים חלילה נאבד אם לא נוכל להרשות לעצמנו לצייד אותם בנגמ”שים חדישים עם הגנה מתקדמת, כי בזבזנו את הכסף על סגרים? כמה ילדים ומבוגרים לא נוכל לשלוח לניתוח-מציל-חיים?

כמה בתי חולים בפריפריה שלא נוכל להקים? כמה מכשירי MRI לא נוכל לממן וכך נחמיץ אלפי חולי סרטן בשלב מוקדם? כמה שיעורים במדע, מתמטיקה או אנגלית לא נוכל לממן? כמה קצבאות זיקנה לקשישים חסרי אמצעים לא נוכל להעניק? חישבו רגע: כל משפחה בישראל נכנסה לחוב של 105,000 ₪ בשל תג המחיר של שלושת הסגרים. כל אחד מאיתנו, וילדינו, יצטרכו להחזיר את החוב הזה דרך מסים, ושירותים מופחתים לאורך עשרות שנים קדימה.

אני מנסה בכל כוחי לעצור את הדימום הזה. לסגר יש עלות ישירה בחיי אדם. שואלים: “בכל זאת, אתה מאפשר במודע למאות אנשים למות מקורונה”. אנחנו, ממשלת ישראל, דואגים להעניק לכל אזרח בגיל המתאים חיסון. אנחנו המדינה היחידה בה החיסונים זמינים לכולם והיחידה שבה יש חיסון שלישי משלים. זה לא מובן מאליו וזה אפשרי בזכות עבודה קשה שלנו”.

ניוז דסק ישראל עושים הסברה ביחד שתפו:

הורידו את האפליקציה שלנו

הורידו את האפליקציה שלנו

>
Advertisement

הורידו את האפליקציה שלנו

Advertisement

ניוז דסק ישראל גם בטלגרם

Facebook

Advertisement

נושאים חמים

אתר ניוז דסק ישראל מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים רבים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אולם יתכנו מקרים בהם לא ניתן לאתר את היוצר - אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין שנוסיף קרדיט באתר או להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו ואנו נעדכן. Copyright © 2019 News Desk Israel