Connect with us

חדשות

בנט: אנחנו בממשלה לוקחים גלולת אומץ ופשוט עושים – מדליקים את האור מחדש

פורסם

ב

צילום מסך: לע"מ

ראש הממשלה נפתלי בנט נאם אתמול (שני) בדיון 40 חתימות במליאת הכנסת, תקף את האופוזיציה והתגאה בהישגי הממשלה.

"כשראיתי את נושא הדיון לא יכולתי שלא לגחך. באמת אין גבול לחוסר המודעות העצמית שלכם. מכיוון שהממשלה הנוכחית משוחררת מהכבלים הקואליציוניים והאינטרסנטים שכבלו אתכם, הממשלה העבירה כבר בקריאה ראשונה את התקציב הכי חברתי שהיה פה שנים. אנחנו מעבירים תקציב, זה משהו שלא קרה במדינת ישראל מאז מרץ 2018", אמר בנט.

"לראשונה מזה שנים, יכולנו לשבת יחד, להתבונן בצרכים הגדולים, התשתיתיים, של מדינת ישראל, להיות קשובים לאזרחים, ולנתב את המשאבים באופן נכון וענייני.

נתחיל בבריאות. הבשורה הגדולה היא כמובן היציאה מגל הדלתא בלי סגרים, הצמיחה העולה, האבטלה היורדת – שבכלל מאפשרות לנו את הפעלתנות הכלכלית הזאת. הרי עם מדיניות הסגרים, שהתמכרתם אליהם, היינו רק מגדילים את הגרעון בעוד 60 מיליארד.

ובכן, הוספנו שני מיליארד לבריאות, מעבר לתקציב הנוכחי. קיבענו 600 תקני רופאים, 1500 תקני אחיות ומאות תקני עובדי מקצועות הבריאות לבסיס התקציב.

אישרנו תכנית לפתיחת 270 כסאות לימוד לרופאים נוספים ו- 1500 כסאות לימוד לאחיות בכל שנה. המערכת היתה זקוקה לזה, אחרי שהורעבה משך שנים.

עוד דבר אחד שאנחנו מתייחסים אליו ברצינות והוקצו לו משאבים משמעותיים הוא תחום בריאות הנפש. התקופה של הקורונה והסגרים הקשתה על אנשים רבים מאוד, ואנחנו נסייע להם להתמודד.

בנושא התחבורה אמר ראש הממשלה: "פה יש פרויקט ענק, 150 מיליארד שקל, שהוא המטרו, שיהפוך את גוש דן למטרופולין נורמלי, ולא פקק אחד ענקי ותקוע כפי שהוא היום. כבר בתקציב הקרוב אנחנו מקצים לכך כ-6 מיליארד ש“ח.

"נמשיך – 46 מיליארד ש"ח לפיתוח הרכבת בתכנית רב-שנתית. 8 מיליארד ש"ח לנתיבי תחבורה ציבורית עירוניים ובינעירוניים. 3.5 מיליארד להקמה של מסופי אוטובוסים, ו-2 מיליארד ש"ח לסלילת שבילי אופניים. שימו לב לחשיבות שאנחנו מייחסים לתחבורה ציבורית״.

בנט התייחס גם לנושא סל הקניות ואמר כי "העגלה בסופר של כל משפחה ישראלית מגיעה עם תג מחיר מהגבוהים בעולם. משך שנים המחירים פה נוסקים. בזה אפשר לטפל רק על ידי עידוד תחרות.

התכנית שלנו בתקציב תקל על יבוא, על רישוי עסקים, ותביא בסופו של דבר להורדת מחירים. זוהי מדיניות מתמשכת שלנו, יחד עם שר האוצר, ונראה עוד ממנה בקרוב".

דואגים לפגועי הנפש יוצאי צה“ל: הגדלת סל הטיפולים לפצועים פוסט טראומטיים, הסדרת תקציבים ועיגון זכויות, הגדלת תקנים, ביטול חיטוט בעברם של הפצועים שלנו, מינוי נציב קבילות הנכים ועוד. הפשיעה והאלימות בחברה הערבית. נושא ענק, אסטרטגי ליכולת של המדינה למשול בכל חלקיה.

החודשים האחרונים – מאז אובדן השליטה של המדינה במבצע שומר החומות – ואז גל מעשי הרצח והאלימות – מחייבים את כולנו להתעשת זאת הזנחה מרובת שנים שהתפוצצה לכולנו בפנים. לכן – מינינו מנהל לאירוע הזה- פרויקטור וצוות שרים. והקצנו משאבים גדולים מאוד -2.5 מיליארד ₪.

כל זה לא קרה עד היום – פשוט הזנחה. המודעות הגדולה שיש גם בחברה היהודית, לנושא הזה, חשובה, אבל לא מספיקה. צריך אחת ולתמיד לעשות".

על מערך ההסברה במדינת ישראל אמר בנט: "עד שקיבלנו טיפול בהלם, גם במהלך מבצע שומר החומות, כאשר מערך ההסברה הלאומי פשוט לא תיפקד. חבורה של טרוריסטים בעזה ניצחה אותנו בדעת הקהל בעולם.

הם ירו לירושלים ולתל אביב, ואנחנו יצאנו האשמים, כי הסיפור שלנו פשוט לא סופר. בזה אנחנו מטפלים בלי דיחוי, כי אי אפשר לדעת מה ילד יום: מינינו ראש מערך הסברה לאומי, לא פרטי, לא אישי. קורס הצוערים במשרד החוץ הוא הגדול ביותר זה שלושים שנה, ומינינו 40 שגרירים שייצגו את האינטרסים של מדינת ישראל, יום יום, ברחבי העולם.

נושא לכאורה קטן, אבל בעיני בדיוק מראה את ההבדל בין מי שקורא לעצמו ”חברתי“, לבין מי שעושה: יש דבר כזה שנקרא "מינהלת הסיוע המשפטי". המינהלת הזאת נותנת סיוע משפטי למשפחות נזקקות. אלפי משפחות, שנקלעו לבעיה מול רשויות המשפט, ואין להן אמצעים לקחת עורך דין – שהגוף הזה באמת מציל אותן.

המינהלת הזאת לא תפקדה, זו תקופה ארוכה, כי לא מונה מנהל. זה היה תקוע, כמו הרבה דברים אחרים, בממשלה הקודמת. במהלך אחד של ניהול, פשוט ממנים מנהלת לגוף החשוב הזה, אנחנו עוזרים לאלפי משפחות".

בנט פנה לחבריו בקואליציה וביקש: "תהיו גאים במה שאתם עושים. זה אנחנו ולא אני. מנושא קטן – לנושא גדול- אנחנו מגלים אומץ ופשוט עושים.

"הכנסת חרדים למעגל התעסוקה באמצעות הורדת גיל הפטור מגיוס. מיותר לציין שזה יכול היה להתקיים רק בממשלה הזאת. רבותי – אנחנו נותנים הזדמנות לדור שלם של חרדים.

"כולם יודעים כבר שנים שזה המהלך הנכון, אבל מפחדים. אנחנו לקחנו גלולת אומץ, ופשוט עושים. נכון, ויתרנו פה על עקרון חשוב של שיויון בנטל ההגנה על מדינת ישראל. זה כואב. אבל המדינה חייבת להתבונן קדימה, אל העתיד. צריך שיהיה פה דור יצרני שעובד לפרנסתו ודואג לילדיו.

"עמדתי ידועה – שירות בצבא ההגנה לישראל מוגדר שרות חובה – אבל הוא זכות. זכות שאין גדולה ממנה. אני מאמין שבאיזשהו שלב גם החרדים שלא רוצים לשרת יראו את הזכות שבכך ויצטרפו להגנת העם והמדינה".

בנושא אזרחים ותיקים אמר: "אישרנו תוספת תקציבית משמעותית לניצולי שואה, והעלנו את קצבת הבטחת הכנסה לגובה 70% משכר המינימום. הוספנו תקציב לטיפול באלימות נגד נשים שילכו לבניה של מקלטים ותוספת של עובדים סוציאלים.

אנחנו עובדים במרץ למען אזרחי ישראל, עם כמה שפחות שיקולים זרים או מפלגתיים. עובדים נקי, עובדים ביחד. רבותי, פינה אחרי פינה, אנחנו מדליקים מחדש את האור במדינת ישראל".

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!
ניוז דסק ישראל עושים הסברה ביחד שתפו:

הורידו את האפליקציה שלנו

הורידו את האפליקציה שלנו

>
Advertisement

הורידו את האפליקציה שלנו

Advertisement

ניוז דסק ישראל גם בטלגרם

Facebook

Advertisement

נושאים חמים

אתר ניוז דסק ישראל מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים רבים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אולם יתכנו מקרים בהם לא ניתן לאתר את היוצר - אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין שנוסיף קרדיט באתר או להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו ואנו נעדכן. Copyright © 2019 News Desk Israel