Connect with us

חדשות

אוחנה: תודה מנדלבליט על חבורת מפונקים שיורקים לציבור בפרצוף ומפיצים את הנגיף

פורסם

ב

השר אמיר אוחנה (הליכוד) תקף בפוסט בפייסבוק שלו את המפגינים בבלפור שלא נשמעים להנחיות הקורונה ויצא גם נגד היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, שלא מונע את ההפגנות ההמוניות בזמן הסגר.

"תודה לך אביחי מנדלבליט ותודה לכם, החצי השני של הממשלה הפריטטית שלנו, שבזכותכם נשמרה "נשמת אפה" של הדמוקרטיה.

תודה לכם שגם בזמן שמיליוני אזרחים נדרשים לשהות בסגר, הרחק מבני משפחותיהם, הרחק מהביחד שכל כך מאפיין את החגים, מנעתם בגופכם את האפשרות שיהיה שיוויון בנושא זה.

בשם הזכות הקדושה של חבורת פריבילגים מפונקים לירוק לציבור הישראלי בפרצוף, להתקהל, להדביק, להפיץ את הנגיף עוד ועוד, ולהחריב את המאמץ הלאומי.

תודה לכם על שמנעתם מהמשטרה את היכולת לאכוף באופן אפקטיבי את ההנחיות על כלל הציבור, שלא יכול לקבל, ואפשר להבין אותו איפה ואיפה.

התקהלות היא התקהלות, אומר הציבור, ומה שמותר בבלפור מותר גם בבית הכנסת, ובחתונה, ובמסיבה, ובחוף הים.

תודה לכם ששמרתם על זכותם של המפגינים לצעוק "הוא בוגד" (הסתה?), "בכל הארץ שונאים ת'משטרה", "נאצים", לנהום ולקלל את השוטרים גם במחיר של עוד כמה מתים מקורונה, זה כל כך שווה את המחיר. תודה לכם.

תודה לכם בשם קורבנות הפשיעה, בשם כל מי שזקוק לשירותי שיטור בהולים ודחופים, על שבזכותכם כל כך הרבה שוטרים שאמורים להיאבק בפשיעה ובטרור, במקום לשמור על אזרחי ישראל, על שלומם, ביטחונם ובתקופת הסגר גם על בריאותם, צריכים כעת לשמור על זכותה של ההיא לצעוק עם המסננת על הראש שביבי לא יכול להיות ראש ממשלה. אין חשוב מזה.

יכולתם לקבל את עמדתנו, בעת הזאת, כשעם ישראל בסגר כי מגיפה קטלנית משתוללת בחוץ, כי לא תתקיימנה התקהלויות משום סוג שהוא. לא משפחתיות, לא חבריות, לא דתיות ולא פוליטיות.

אנחנו ב-2020, מחאה ברשתות החברתיות ובכלי התקשורת, למשל, לא פחות מגשימה את חופש הביטוי מצפצוף בזמבורות ברחובות העיר עד חצות הלילה, והיא לא פחות אפקטיבית מנהמות "הו הו הו" לשוטרים, משל היו קופים.

אבל לא, דמם של אזרחי ישראל (ובהם גם שוטריו) הפקר — ובלבד שתישמר בקנאות זכותו של הקומץ לשרוף את המועדון על יושביו.

תודה לכם, בשם מאות רבות של מתות ומתים שנשמע עליהם בשבועות הקרובים, הם ובני משפחותיהם.

פעם קראו להם "קורבנות השלום", ועכשיו מה? "קורבנות הסיר על הראש"?

תודה בשם אלפים רבים של לוקים במומים, דלקות בלב, בעיות נוירולוגיות, בעיות זיכרון, דיכאון, ואבדן חוש הטעם והריח, שיהיו מנת חלקם לעוד שנים רבות, תודה גם בשמם.

וגם אם יוכיחו, מה שלא הוכיחו, שאין בהפגנות האלה אפילו הדבקה אחת — כל שנכתב כאן יעמוד במלוא תקפו.

כי אי אפשר לשלוח מסרים סותרים לציבור ולצפות שיציית — כי התקהלות היא התקהלות — וכי הנגיף לא יודע להבחין בין אנשים על בסיס השקפת עולמם.

כי כדי לנצח את הנגיף, דרושה חזית אחידה ואחריות ציבורית.

ואחרי התודות, השבוע אביא בפני הממשלה/קבינט הקורונה את חוות דעתו המשפטית של ד"ר אביעד בקשי מפורום קהלת, הסותרת לחלוטין את עמדתו של היועץ המשפטי לממשלה בנוגע לסמכות הממשלה לדון בהפגנות ובמחאות, ואדרוש (שוב) את המובן מאליו — יחס שווה לכל התקהלות, לפחות עד שיוכיחו לי כי הנגיף חושב אחרת.

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!
ניוז דסק ישראל עושים הסברה ביחד שתפו:

הורידו את האפליקציה שלנו

הורידו את האפליקציה שלנו

>
Advertisement

הורידו את האפליקציה שלנו

Advertisement

ניוז דסק ישראל גם בטלגרם

Facebook

Advertisement

נושאים חמים

אתר ניוז דסק ישראל מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים רבים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אולם יתכנו מקרים בהם לא ניתן לאתר את היוצר - אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין שנוסיף קרדיט באתר או להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו ואנו נעדכן. Copyright © 2019 News Desk Israel